Aké je dokonalé obočie? V priebehu rokov sa zmenil kánon ženskej krásy a zmenil sa aj rámec očí. Dnes sa málo žien rozhodne použiť tenké, príliš zaoblené obočie Grety Garbo. Po móde s tenkým oblúkom je čas na prirodzené, neregulované obočie, ktoré nosila Madonna na začiatku svojej kariéry.

Aké máme dnes obočie? Herečky Emily Clarke a Cindy Crawford dokazujú, že prirodzené, silné a jemne upravené oblúky obočia pekne zdôrazňujú črty tváre. V balení stojí za to pridať dlhé riasy k krásnemu obočiu. Takéto nastavenie očí bude našim esom v rukáve.

Dôležitý je rám očí

Často si neuvedomujeme dôležitosť obočia vo vzhľade našej tváre. Niekedy sa k nim správame nedbalo, zameriavame sa iba na líčenie očí a zvýraznenie farby dúhovky. Problém nastáva, keď nám obočie redne a nesprávna starostlivosť spôsobí jeho vypadnutie.

Príčiny vypadávania vlasov možno niekedy nájsť v nevhodnej strave alebo zdravotných problémoch, potom by ste mali vyhľadať lekára. Riešením je aj permanentný make-up, ale ani ten najlepšie vyrobený make-up nie je schopný zodpovedať kráse prirodzeného obočia. Ako sa teda staráte o svoje obočie? Využite našu radu.

Regulácia obočia

Dokonalé obočie znamená pre každú z nás niečo iné – jeho tvar a hrúbka by sa mali zhodovať s oválnym tvarom našej tváre. Ako urobiť perfektný luk? V prvom rade musíme upraviť obočie, aby malo správne tvar a odstránilo vlasy. Pinzeta bude užitočná na úpravu obočia. Najlepšie je upraviť ho po kúpaní, keď sú póry pokožky rozšírené a ľahšie sa odstraňujú chĺpky.

Obočie môžete tiež odmastiť tak, že si ho potriete tonikom. Pri úprave buďte mierni – radikálna zmena tvaru obočia nie vždy prinesie požadovaný efekt. Nemeňme tvar obočia, pretože prirodzené sa väčšinou zhodujú s črtami tváre. Ak si nie sme istí, či neodstránime príliš veľa chĺpkov, môžeme kontaktovať kozmetičku. Osvedčeným spôsobom spevnenia obočia je použitie ricínového oleja, ktorý ho zahustí a jemne stmaví.

Henna obočia

Ak bojujete s problémom príliš svetlého alebo rednúceho obočia, môžete si henu vyrobiť doma alebo v kozmetickom salóne. Pamätajte, že zvolené farbivo by nemalo byť príliš tmavé a malo by zodpovedať odtieňu vašej pleti alebo farbe vlasov. Ženy sa často rozhodnú pre permanentný make-up obočia. Pred výberom salónu krásy stojí za to skontrolovať, ako sa postup vykonáva, pretože účinky môžu trvať niekoľko mesiacov.

Obočie – čo nerobiť?

V prvom rade nerobte na obočie hrubé alebo tmavé čiary, pretože nevyzerajú prirodzene a príliš obrátené oblúky zostrujú črty tváre, ktorá vyzerá ako karikatúra. Ak sa rozhodnete pre farbenie obočia sami, používajte iba na to určenú henu, nie farby na styling vlasov. Pamätajte, že vaše obočie má zdôrazniť vaše silné stránky a nesústredí všetku pozornosť na seba.

Vlajúce mihalnice

V reklamách na maskary môžeme často obdivovať magnetizujúci vzhľad žien. Dokonale oddelené, dlhé a zvlnené trsy nádherne zdôrazňujú dúhovku a v prípade hlboko posadených očí ich „otvárajú“. Prirodzene dlhé a tmavé riasy sú však doménou niekoľkých žien. Aké sú spôsoby, ako napraviť stav našich rias alebo ich nepoškodiť?

V prvom rade nezaspávajte v líčení plných očí – riasy spevnené riasenkou sa môžu drobiť, dotknite sa vankúša. Okrem toho bude pokožka okolo očí unavená. Na trhu nájdete širokú škálu mascarov – vyberte si typ, ktorý je pre vás optimálny. Môžete mihalnice zahustiť, predĺžiť alebo natočiť. Pri tých druhých často používame natáčky na mihalnice.

Je dôležité nepoužívať ho na maskaru a nedržať ho dlhšie ako 10 sekúnd. Ohrievanie natáčky na riasy je tiež riskantný postup – nástroj oslabí riedke riasy. Ak chcete mať dlhé riasy za každú cenu, využite ponuky kozmetických salónov, ktoré ponúkajú predĺženie alebo predĺženie rias. Najkrajšie však vyzerajú prírodné mihalnice.

Ako sa starať o obočie?

Postarajte sa o ich hustotu, tvar a farbu! Husté a krásne mihalnice sú snom mnohých z nás. Mnoho žien, bohužiaľ, zabúda, že na dosiahnutie týchto účinkov je potrebné sa o ne náležite starať. Ako sa starať o obočie? Určite si vyskúšajte tieto spôsoby!

Ako sa starať o obočie?

Krásne a husté obočie je snom mnohých z nás. Aby sme ich dosiahli, musíme sa zamerať na systematickú a zodpovednú starostlivosť. Dobre upravené, môžu dodať vašej tvári neuveriteľné čaro a zdôrazniť vašu krásu. Ako sa starať o obočie? Vďaka týmto pár jednoduchým krokom dosiahnete viditeľné výsledky.

Ako sa starať o obočie? Správna starostlivosť

Naše obočie vyžaduje každodennú náležitú starostlivosť, pretože je vystavené mnohým negatívnym faktorom. Nesprávny make-up, úpravy alebo príliš časté úpravy môžu viesť k zhoršeniu ich stavu. Ako sa starať o mihalnice?

Aby ste na ne pôsobili zvnútra, stojí za to si kúpiť doplnky, ktoré obsahujú vitamíny A, E, ako aj biotín a zinok. Takéto zloženie bude mať priaznivý vplyv na naše vlasy a dodá im pekný vzhľad. Ďalej zlepší stav nechtov a vlasov. Zdravá strava je tu nevyhnutná. Veľa zeleniny a ovocia nám určite pomôže.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *